blog o cestování s dětmi

Jak funguje blog S dětmi v báglu

Osmým rokem píši blog. Za tu dobu jsem potkala spoustu zajímavých lidí a zřejmě i připsala pár řádků do životních příběhů některých rodin. Tyhle řádky od Rudiho z Tannenhofu mě moc potešily … Tak nějak shrnutí, jak k celému blogování přistupuji…

20.2.2023

Byl jsem rád, že jsem v únoru 2017 obdržel rezervaci z booking.com, která byla již na léto 2017. „Tak brzy a už letní rezervace? To je skvělé!“, pomyslel jsem si. „Aha, z České republiky je rodina“. To byla v té době ještě spíše výjimka. Většina hostů tehdy pocházela z Německa, Nizozemska a Dánska.

Po skvělém týdnu se mě Jana zeptala, jaké jsou moje nejzajímavější zážitky v naší oblasti a jestli bych jí je nechtěl poslat e-mailem. Doplnila by prý mými tipy článek na svůj blog pro rodiny v České republice. Webové stránky www.sdetmivbaglu.cz jsem v té době neznal.

Léto uteklo, podzim také a v zimě, dodnes si to jasně pamatuji, najednou přišla v lednu rezervace přímo z naší vlastní domovské stránky na léto 2018. Říkám manželce Barboře: „Někdo se asi ztratil a rezervace bude nejspíš zase zrušena.“ Pak však přišla druhá, třetí a další rezervace. V březnu už jsem měl na léto několik pevných rezervací, tuším asi 12, a všechny byly přímé. Musíte vědět, že tyto rezervace mají pro pronajímatele obrovskou hodnotu, protože se nemusí platit provize různým cestovním kancelářím.

Trochu mi šla hlava kolem, jak se to mohlo stát, a měli jsme velkou radost z obrovského nárůstu rezervací.

Pak přišel krátký milý e-mail od Jany, ve kterém se mě ze zvědavosti ptala, jestli už jsem případně dostal rezervace z České republiky na letošní léto. „Ano, samozřejmě!“ odpověděl jsem a přemýšlel,  jak to mohla vědět? Vysvětlila mi, že ve svém blogu popisovala dovolenou v Salcbursku a laskavě se zmínila i o „Tannenhofu“. Byl jsem úplně zaražený a v první chvíli jsem tomu nemohl uvěřit.

Když přijeli první hosté, mluvili jsme o blogu www.sdetmivbaglu.cz a každý, opravdu každý host z České republiky, který k nám přijel na dovolenou, si tento blog přečetl. Všichni hosté byli super spokojení a lidé si mohli dovolenou opravdu užít od první minuty. Výlety byly super popsané a každý si tam našel něco.

Od toho dne se rezervace každé léto zvyšovaly. Mezitím už nepotřebuji cestovní kancelář, abych měl v létě plný dům. Dříve jste byli rádi, když jste měli první letní rezervace v květnu nebo červnu. Nyní je únor a obsazenost na nadcházející léto už přesahuje 80 %. Většina dotazů a rezervací přichází z České republiky a bohužel na některé dotazy již musím odpovídat „plně obsazeno“.

Kolegové mi také říkají, že ubytovávají extrémně velký počet rodin z České republiky. Samozřejmě nevědí, odkud všechny rezervace najednou přicházejí. Když jim vyprávím svůj příběh, žasnou.

Se stoprocentní jistotou mohu říct, že více než 90 % rezervací je v Tannenhofu díky Janinu blogu. Pokud by někdo zabloudil, aniž by si blog přečetl, hrdě mu dám Janina průvodce a vysvětlím, že je to nejlepší čtení pro aktivity v regionu. Zatím se mnou všichni naprosto souhlasili.

Rád bych také řekl, že při své práci vídám spoustu hostů, kteří mají průvodce u sebe. Pracuji jako prodavač jízdenek ve Snow Space Salzburg a každý den v létě vidím lidi, kteří drží knihu v ruce, když si kupují jízdenky. To není náhoda 😊! (Pozn. průvodce je beznadějně vyprodaný. K dispozici je nově rozšířená online verze této knihy.)

Život naší rodiny se díky blogu www.sdetmivbaglu.cz a průvodci tak zlepšil, že to ani nedokážu vyjádřit slovy. Nicméně čísla, dobré recenze a spousta spokojených rodin mluví za vše.

Moc a moc za to Janě děkuji. Je skvělé vidět, jak se z náhody stal tak skvělý projekt.

Rudolf Feldbacher s rodinou.

Appartements Wagrain, Tannenhof – Ferienwohnungen

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena