blog o cestování s dětmi

Inspirace pro jarní výlety s dětmi

Konečně je to tady! Každý rok to mám stejně. Ta vůně, ta energie, ta inspirace, ta chuť něco dělat! Jaro je pro mě to nejkrásnější roční období. Jakmile ho cítím ve vzduchu, mam chuť zabalit batoh a vyrazit někam na venkov. Rozdělat oheň,  „opejkat“ buřtíky a vyhrabávat ohořelé brambory z popela. 

Vlastně ani nevím jak, ale už jsme zase na cestách:-). Vždyť poslat je do školky, to by byl hřích! Nehledě na to, že Brácháč tam teď stejně nesmí (má za sebou pár záchvatů astmatického kašle). Takže nebylo co řešit. Dnes se s vámi podělím o pár tipů, jak si zpestřit jarní procházky a nebo zužitkovat domů dotažený materiál. Nevím, jak je to u vás, ale já už mám plný kufr auta větví:-).

VYRAZTE PRO VĚTVE!

Vrbové proutí, to je dokonalý materiál! Nemusíte hned motat pomlázku, dá se s tím vyhrát i jinak:-). Stačí lýko, ohebné proutky a fantazii se meze nekladou (a internet případně poradí). My jsme si vyrobili třeba i pár písmenek a skládáme si z něj hesla. Zručnějším dětem stačí napsat písmenko větvičkou na cestu a motá samo. Takhle nějak si představuji domácí vzdělávání. (Ale stejně do něj nejdu). No, dá se z toho vyrobit věcí! Vězte, že to bude bavit i vás. Možná hlavně vás:-).

STÍNOHRátky

Proč si s tím tak trošku nepohrát s vlastními stíny? Výsledek stojí za to:-).

VYTVOŘTE SI VENKOVNÍ HERNU

Jde to, i když nebydlíte v rodinném domku se zahrádkou. Však kousek plácku najdete kdekoliv! A větve, kameny také. Pro odřezky dřeva se stavte během výletu v nějaké místní pile – nahoďte úsměv a určitě neodejdete s prázdnou!

 

POZORUJTE MRAKY

Zastavte se během procházky nebo výletu a pozorujte jen tak mraky! No, někdy vám to možná bude muset i stačit, protože do výletního cíle se stejně nedostanete:-). Dětská fantazie vás možná dostane…

Prostě venku je krásně! A možná úplně nejlepší na tom je to, že děti se nejen dost unaví (i když to je diskutabilní), ale hlavně – nezasviní svým hraním celý byt:-)!

Více tipů na možná trochu netradiční zábavu najdete v této sekci.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Přišlo whatsupem“ aneb digitální stopu nesmažeš

Mateřství

Kurz Moderní sebeobrany