blog o cestování s dětmi

Homeoffice v Dinoparku

Každý den na mateřské si můžeme vybrat, tak o tom jsem už jednou psala. A je to tak! Čím víc se blížil konec mé rodičovské dovolené, tím víc jsem si to uvědomovala a panikařila. S dětmi má člověk takovou svobodu! A toho se prostě musí využít. My jsme si v pátek střihli náš tzv. homeoffice (čili obě děti se mnou doma).  A protože jsem se jako máma naučila celkem slušně chodit v různých akcích a slevách:-), zlákala mě listopadová nabídka v Dinoparku v Praze na Harfě – děti za 10 Kč. To jsem ještě netušila, kolik nás bude stát jedna minuta uvnitř:-D. 

Autobus, vlak, tramvaj, nic nás nezastaví. Tentokrát jsem usoudila, že kočárek už fakt můžeme nechat doma, avšak hláška „maminko, noha bolí“ na sebe nenechalo dlouho  čekat:-). Ale dal to, hošánek. Však pár kroků od vlaku k tramvaji a pak už jen proběhnout kolem všech těch výloh plných Ledového království a Lego friends a byli jsme na střeše Galerie.  Taky za ty prachy (170 Kč) toho musíme přeci vidět co nejvíc!  Znáte to také? Takže, zasekli jsme se už u turniketu po zaplacení, kdy na nás jeden dinosaurus zavrčel. Brácháč jasně řekl, že nejde:-). No šel… :-). Dinopark není nijak extra velký, ale myslím si, že cena 170 Kč za tři osoby je adekvátní, pokud zde strávíte alespoň hodinu. Naše návštěva se smrskla na necelých 30 minut a i to byl rekord:-) (a ještě bych řekla, že možná trochu přeháním).  Někteří dinosauři se hýbou, otvírají oči, všude to tam hučí a vrčí. Však mrkněte.

Děti tu najdou i malé hřišťátko, archeologické naleziště a „jeskyni“ (a teď si fakt nevzpomenu, jak se to jmenuje – taková ta roura, kterou procházíte, vše se kolem vás točí a vy máte pocit, že se točíte též).

Žloutková byla nadšená, mně se to také vlastně líbilo, ale Brácháč se netvářil úplně zrelaxovaně:-(. On je ale obecně hodně bojácný, nebrala bych tedy tuto informaci jako úplně směrodatnou. Nicméně se připravte na to, že vás tu po celou dobu budou provázet strašidelné zvuky a občas na vás někdo zamrká.

Náladu nejmladšímu účastníkovi jsme zvedli jízdou v Doubledeckeru po Harfě. Mít víc času, navštívila bych s nimi třeba i Monkey´s gym (zkušební hodina zdarma), dětský koutek nebo nějakou kavárnu s dětským koutkem. Přímo na střeše Galerie Harfa je i celkem fajn dětské hřiště, vhodné i pro starší děti.

Když už budete v těchto končinách, můžete zamířit ještě např. na tato místa (nemám vyzkoušené, jen jsem našla pro vás:-):

Nás tlačil čas, tak jsme zamířili na vlak. A abych si trochu napravila reputaci po té komerční zábavě, pojala jsem cestu domů edukativně:-). Téma – sprejeři a vandalové  se přímo nabízelo.

 

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga