blog o cestování s dětmi

Filmové večery s dětmi

Ač raději sdílím tipy na výlety s dětmi, tahle doba je zkrátka jiná. Mnohem víc čteme, hrajeme deskovky a koukáme na filmy. Nikdy  jsme nepřečetli s dětmi tolik knih s dětmi, jako v roce 2020 (Co čteme, najdete tady). Čteme jim od narození každý den, většinou před spaním. Teď se naše čtecí večery ale hodně moc protáhly. Stejně tak jsme nikdy netrávili tolik času u deskovek. Ale i u filmů. Milujeme filmáče! Ty nejlepší jsou, když si do postele/gauč vlezeme všichni a díváme se společně. Pokusím se sepsat seznam filmů, které se nám za poslední dobu nejvíce líbily a přihodím i tipy od vás. Jen připomínám, že děti už máme ve věku 7 a 9 let. Třeba se vám tipy budou hodit i později, až někam vyrazíte na dalekou cestu…

Omlouvám se za trochu ledabylý popis, ale nejsem filmový znalec. Přihodila jsem i hodnocení ČSFD, tak snad vám to bude dobře sloužit jako odrazový můstek, když budete tápat, co si zrovna s dětmi pustit.

PSÍ POSLÁNÍ 1, 2 (81%)

Tohle je už takový náš evergreen, já už ani nevím, kolikrát jsme ho protočili. Více zde. Vzhledem k tomu, že v hlavní roli je pes, můžete se na něj dívat i s menšími dětmi, ale film bude bavit rozhodně i vás, řekla bych, že je vtipný. Ale pozor, místy je i smutný – ovšem celkově je to pozitivně laděný film, však psí život nikdy nekončí….

PSÍ DOMOV (67%)

Ti psi jsou takové vděčné téma, no:-)). Dobrodružný, trošku drsnější film o putování ztraceného psa.  Více zde. 

FANY A PES (80%)

Pro mě velké překvapení, jak skvěle zpracováno! Bála jsem se trošku faktického dokumentu, ale chyba lávky. Naprosto nás to pohltilo a tento kreslený film jsme viděli již několikrát. Více zde.

KRÁLÍČEK PETR (72%)

Jak já fakt nemusím animáky, tak tenhle film bych klidně viděla několikrát. Teda já ho viděla několikrát. Je totiž fakt vtipný, jako ty hlášky, to je někdy něco!  Více zde.

MIA A BÍLÝ LEV (69%)

Tenhle film se líbil, ale stačil, řekla bych, jednou:-). Ale kdo má rád divočinu a lvy, přijde si na své. Více zde.

LETOPISY NARNIE (64%)

Přiznám se, tohle není vůbec můj šálek kávy, ale děti ten film mají prostě rádi! Ale můj mozek nepobírá scifi, prostě jsem pro tento žánr nenarodila:-). Více zde.

VÁLKA A JÁ (77%)

Tenhle seriál na archivu Déčka byl jedním z nejsilnějších zážitků pro nás všechny. Za mě skvěle zpracováno. Ovšem pečlivě zvažte, jestli jsou na to vaše děti už zralé. Doporučuji shlédnout nejprve bez dětí a udělat si obrázek. Rozhodně to zaujme i vás dospělé. Více zde. 

BELLA A SEBASTIAN (77%)

Film s přesahem. Hory, válka, přátelství mezi člověkem a psem, vůle… Více zde. 

VOLÁNÍ DIVOČINY (69%)

Omlouvám se, usnula jsem:-))). Ale prý hezké. Více zde.

TÁTA V SUKNI (76%)

Taková klasika, děti fakt bavila. Více zde.

TIPY OD VÁS

Musím říct, že film jako Můj soused Totoro nebo Píseň moře mě fakt láká. Bredan taky. Gruffalo též. Sakra! 🙂

ANIMÁKY

HRANÉ

TAKOVÁ TA NAŠE KLASIKA 🙂

  • JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY
  •  JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU
  • ZA TRNKOVÝM KEŘEM
  • POD JEZEVČÍ SKÁLOU
  • S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT
  • AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ
  • RONJA DCERA LOUPEŽNÍKA

A tady další FB tipy, které jsem už líná vypisovat:-)

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Přišlo whatsupem“ aneb digitální stopu nesmažeš

Rozloučení

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!