blog o cestování s dětmi

Dolský mlýn a Dny řemesel

Po dnešní návštěvě Dolského mlýna musím říct, že mi vážně učaroval! A to se přiznám, že ač jsem tu byla už tolikrát, nikdy nepatřil k mým nejoblíbenějším výletním cílům. Až do dnešního dne, do dne, kdy jsem znovuobjevila dávno zapomenutou trasu z Vysoké Lípy. Tu prostě musíte jít!

Rodiče s malými dětmi určitě znají trasu z Jetřichovic na „Dolák“ jako trasu kočárkovou (o naší cestě s kočárkem i odrážedlem se dočtete tady). Když člověk totiž hledá trasy sjízdné s kočárkem, může při googlení nabýt dojmu, že tohle je snad jediná trasa v celém Českosaském Švýcarsku, kde se s kočárkem dá jet. Ha! Chyba lávky! Já jich objevila mnohem víc, malou ukázku najdete např. v tomto článku. 

Já bych však všem rodičům malých dětí doporučila, ať zahodí odrážedla, kola, kočárky a vydají se cestou druhou, z Vysoké Lípy. Trasa začínající u hotelu Lípa (kde se dá parkovat za poplatek na malém parkovišti), je dlouhá 1,5 km a vede tak nádherným terénem, že ani nemrknete a budete tam! Tady rozhodně bez kočárku, ten vážně ani omylem! Cesta je jeden velký krpál plný schodů, schůdku, kamenů a kořenů. A nevím jak vaše děti, ale naše děti to prostě milují! Tříleťák to zvládne s přehledem dolů i nahoru (a bude na sebe náležitě pyšný) a vy si budete užívat tu neuvěřitelnou krásu pískovcových skal. A že ty tady ale jsou vážně monumentální. A v létě se tu ještě ochladíte! Jen pozor, trasu volte raději pouze za sucha, jinak to s malými dětmi může být poměrně nebezpečné.

Samotný Dolský mlýn je pro malé děti také zážitek. Objevování různých vchodů a místností, no koho by to nebavilo. A když se pak dá ještě skočit do vody, tak není co řešit.

My jsme měli to štěstí, že jsme zrovna natrefili na Dny řemesel, které se na Dolském mlýnu pořádají koncem srpna každý rok. Pokud plánujete dovolenou v Českém Švýcarsku, doporučím sledovat tyto stránky, kde najdete přehled o aktuálním dění v této oblasti.

Pokud hledáte podobný typ výletu, kde na děti čeká spousta a spousta schodů, můžete vyrazit třeba k našim sousedům a vydat se na Bastei. O našem zdolání tohoto výletního cíle se dočtete zde. 

A pak že Českosaské Švýcarsko není babyfriendly!

 

 

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga