blog o cestování s dětmi

Do Českosaského Švýcarska po požáru

Rozhodli jste se, že podpoříte svou návštěvou turistický ruch v Českém Švýcarsku (protože České Švýcarsko vás potřebuje), které se vzpamatovává po loňském požáru a trochu tápete, kde hledat zaručené informace, kudy kam? Nebo odkládáte vaši návštěvu, protože se obáváte, že vše lehlo popelem a vaše výlety by se mohly proměnit v obcházení černočerného ohniště? Tak jste tady správně! České i Saské Švýcarsko mají stále co nabídnout a vězte, že ačkoliv byl požár obrovský, většina turistických tras zůstala požárem nedotčena.

KDE HLEDAT ZARUČENÉ INFORMACE

Existuje řada informačních kanálů – agentur, ubytovacích zařízení a pod., které už v době požáru informovaly o tom, jaké turistické tresy jsou či nejsou uzavřené. Prosím, vždy se spoléhejte na aktuální informace na stránkách NP České a NP Saské Švýcarsko! Opakovaně mi v minulosti, ještě před požárem, chodily dotazy, jestli je Rysí stezka uzavřena, protože #google. Rysí stezka je přístupná – sice prošla po vichřici a vinou kůrovce značnou proměnou, ale dá se zde stále strávit s dětmi fajn čas. I po požáru!

Odkazy na oficiální stránky najdete zde:

NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO: Oficiální webové stránky NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce (npcs.cz)

NP SASKÉ ŠVÝCARSKO: Nationalpark Sächsische Schweiz (nationalpark-saechsische-schweiz.de)

BUDOU V LÉTĚ 2023 OTEVŘENÉ SOUTĚSKY A JAK JE TO S PRAVČICKOU?

Pravčická brána je přístupná již nějaký čas vždy od pátku do neděle, bohužel ale stále jen z Hřenska. Mnou doporučovaná trasa z Mezní louky je aktuálně stále uzavřena. Dle nejnovějších informací by mělo dojít od dubna k zpřístupnění dalších cest včetně Divoké soutěsky. Od dubna by se mělo znovu otevřít i Kyjovské údolí, kde probíhá těžba. Konkrétní informace najdete zde: Národní park České Švýcarsko se připravuje na první turistickou sezónu po požáru. Přístupné budou lodičky v Divoké soutěsce i Pravčická brána | Oficiální webové stránky NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce (npcs.cz)

KAM TEDY NA VÝLETY?

Jsem moc ráda, že i díky mým průvodcům řada výletníků zjistila, že v NP České a Saské Švýcarsko a jejich okolí je tolik možností a ne všechny cesty nutně vedou na Pravčickou, Dolský mlýn či na Bastei.

Šaunštejn

JAKÉ VÝLETY Z MÝCH PRŮVODCŮ BYLY POŽÁREM NEJVÍCE DOTČENY?

V Toulkách Českosaským Švýcarskem najdete takřka 60 tipů na půldenní či celodenní výlety. Požárem byly poznamenány pouze trasy z výletů č. 3, 6. Vlivem kůrovce do dubna 2023 zpozorněte také u výletu č. 21. V Toulkách Saským Švýcarskem, kde je 13 krásných výletů pro rodiny s dětmi cca 4+, zbystřete zejména z výletů č. 37 (aktuálně není schůdná trasa od Bastei zvaná Schweden Loecher a výlet č. 61 (okolí Frienstein a Idagrotte).

Věřím, že nebudete vědět, kam dřív, protože těch možností je tolik!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja