blog o cestování s dětmi

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!

Máte obavy, jak to v Alpách zvládnete s kočárkem? Bojíte se, jak zvládnete s kočárkem cestu lanovkou? Nemusíte se bát!

Alpy brázdíme s dětmi od prvních narozenin a věřte, že kočárek byl náš dlouholetý společník. Ne, žádný terénní kočárek typu Thule to ale nebyl! My jsme si na našich cestách vystačili s kočárkem golfkového typu babyjogger citi mini*.

Většina letních lanovek v Alpách jsou lanovky kabinkové. Pokud se vám kočárek do lanovky nevejde, není problém ho složit a obsluha ho pošle v kabince za vámi! A jestli se bojíte sjízdnosti tras, tak to buďte skutečně v klidu. Tolik kočárkových tras jen tak někde nenajdete! A navíc, na každém kroku hřišťátko pro starší děti!

Asitzkopf s kočárkem:-)

Pokud narazíte na lanovku sedačkovou, ani tak se není čeho bát. Stačí si dát malé dítko do nosítka, kočárek složit a nechat si ho poslat za vámi včetně batohů na další sedačce. V Rakousku jsou na děti a kočárky skutečně připravení!

Všechny tyto informace najdete ve volně přístupné části mého průvodce zde. Dočtete se tam mimo jiné i o doporučení týkajícím se nadmořské výšky. Na tu u malých miminek pozor! Není kam spěchat – novorozencům a malým miminkům bude jistě fajn i doma na procházce.

Máte i přesto strach, jak se s kočárkem popasovat? Vyzkoušejte jako svou první dovolenou Zillertal. Lanovky na Penken či Ahorn jsou velkokapacitní!

Chystáte se do Alp poprvé? Možná vám poslouží tento článek.

Kočárek baby jogger citi mini nám vyhovoval v tom, že:

  • Byl lehký. Unesla jsem ho i s dítětem sama.
  • Byl do úplného lehu.
  • Dal se složit jednou rukou a nést jako taška. Čili když došlo na velké nerovnosti a bylo kočárek potřeba poponést, zvládla jsem to i já sama si vzít dítě do ruky a druhou rukou kočárek složit/rozložit a poponést.
  • Měl obří, ale fakt obří střechu.
  • Zadní část střechy měla možnost větrání, což bylo v létě naprosto skvělé.

Tak toť vše. Nebojte se a jeďte!

Všechny informace včetně spousty tras sjízdných s kočárkem najdete v nejkomplexnějším průvodci pro rodiny s malými dětmi na:

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra