blog o cestování s dětmi

Z Černého Vola do Únětic s kočárkem i na kole

Dnešní výlet bude trošku jiný než ostatní. Vezmu vás do zahradnictví na Praze Západ.  Ale nebojte, žádný sobotní shopping s dětmi v nákupáku nečekejte:-). Zahradnictví T.R.E.E.S. v Černém Volu je fajn místem, kam jezdíme už pár let. A myslí tu na děti, což je fajn. A pokud návštěvu s takovým místem spojíte ještě s pěší procházkou k Lasíkům v Úněticích, máte program na bezva odpoledne. 

HODINA PŘÍRODOVĚDY V ZAHRADNICTVÍ

V zahradnictví najdete asi všechno, co v zahradnictví očekáváte. Pojďme se ale podívat na to, co může nabídnout vašim dětem a co tu s nim můžete dělat.

Můžete to pojmout jako hodinku přírodovědy. Podívat se na květiny, sazenice, na stromy, poznávat spolu bylinky, očichat je, říct si, na co jsou dobré. Nebo pozorovat pstruhy (o víkendu se tu dají koupit čerství) a andulky.

Děti (a láká to nejen je) si můžou zahrát na metalofon, dendrofon, sklouznout na super rychlé skluzavce a nebo ponípat v písku. Mají tu nově i malinké bludiště.

A sázím na to, že vy si odnesete minimálně jeden vřes, mošt a hokkaido:-).

Z ČERNÉHO VOLA DO ÚNĚTIC

Od zahradnictví se vydejte po modré turistické značce a za 1,6 km se dostanete do Únětic. Cesta je to pohodová, až po Únětice jdete po komunikaci se zákazem vjezdu, která je ideální jak pro kočárky, tak dětská odrážedla. V Úněticích vás čeká sice malý kousíček kolem silnice s provozem, ale není to nic hrozného. Zejména, když budete myslet na to, co vás U Lasíků čeká! Tam prostě musíte, to se musí zažít:-).

Nebo v Úněticích zamiřte do pivovaru, což je také fajn místo a pro děti tu je na venkovní zahrádce malé hřišťátko.

Pokud se nebudete muset vracet do Černého Vola pro auto, zkuste si trasu natáhnout a vydejte se Tichým údolím až do Roztok. Celá trasa je sjízdná s kočárkem. Jsou to však další 4 km navíc k vlakovému nádraží.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra