blog o cestování s dětmi

Blatenští daňci, Zeměráj a Pohádková kovárna Selibov

Tentokrát se podívám retrospektivně na tři místa v okolí města Blatná – Blatenský zámek, Zeměráj v Kovářově a Pohádkovou kovárnu. Nedám vám žádný tip na ubytování, protože V této oblasti má Véčko rodiče, takže sem primárně jezdím na gauč:-).

Blatenský zámek a jeho park plný daňků

DSC03017Věděli jste, že daňci jsou pěkně nenažraní a strčí vám klidně i hlavu do batohu? Vyrazila jsem s paní Žloutkovou, Bráchoségrou a babičkou na krmení dravé zvěře do zámeckého parku  Blatenského zámku (to je ten, kde se točila Pyšná Princezna). Tam běhají  daňci volně, lze je krmit suchým chlebem či jablky. Potkáte tam i krásné pávy a máte-li štěstí, i paní hraběnku. Jo, to u nás ještě existuje:-).

Dělala jsem, jako že nic, ať se děcka nebojí, no ale měla jsem celkem stažené hýždě. Nakonec jsem to dala, resp. z ruky jim dala a i na parohy si sáhla! Fotky zaznamenávající krmení nemám, protože jsem bránila životy svých dětí i sebe, takže na focení nebyl čas, protože daněk nečeká a jak mu nedáte jablko co 3 sekundy, fakt vám leze do tašky.

Zeměráj v Kovářově

P1050671V Zeměráji v Kovářově  jsme byli, to je už poměrně dávno, takže si nepamatuji úplně vše.  Celý areál je  komornější než Šťastná země v Radvánovicích či Mirákulum, ale o to méně lidí zde potkáte.  Vlastně je to taková milá procházka, kde se děti leccos přiučí,  řekla bych, že asi nejvíce z výše uvedených míst, podívají se na ovečky a dojdou až na piknikovo-hrací louku, kde si lze zakoupit i malé občerstvení (koláčky např.) a ev. se i vykoupat v potůčku.  Nám se tam velmi líbilo, i když na hodně atrakcí byla paní Žloutková ještě tehdy dost malá (2 roky). Každopádně doporučuji. když o tom tak přemýšlím, asi tam příští léto zamíříme znova…

Pohádková kovárna Selibov

Kousek za Pískem se nachází Pohádková kovárna Selibov.  Myslím, že na webových stránkách najdete vše.   Na malé zahrádce jsou rozesety pohádkové úkoly, za jejichž splnění dostanou děti nějakou cetku,  uvnitř malé kovárny probíhá prohlídka s výkladem, najdete zde i, no a teď fakt nevím, jestli kozy, ovce, nebo koně, něco tam bylo:-) a také vnitřní dílnu. Na mě to bylo místy až moc, ale pro děti, hlavně ty menší, to byl asi zážitek. Musím upřímně říct, že paní průvodkyně vypadala a mluvila fakt jak princezna, takže asi paní Žloutkové trochu zamotala hlavu, jestli to nebyla opravdivá princezna. Já jsem ten den byla nějak bez nálady, takže z místa nemám jedinou fotku. Tuším, že na wc byl i přebalovací pult:-). WC bylo, to mapuji spolehlivě všude:-).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.-1. den: Málaga

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi