blog o cestování s dětmi

Aktivní lesopark Praha Řepy

Když to nevyšlo minulý víkend, kdy jsme místo do lesoparku v Praze na Fialce díky mé nerozhodnosti vyrazili do lanového parku v Kladně, tak tentokrát to klaplo! O lesoparku jsem se již jednou zmínila, nicméně tehdy jej navštívili pouze moji tři spolubydlící V+B+Ž:-). Byl tedy nejvyšší čas, abych ho otestovala s dětmi i já. Jasně, mohli jsme zajet jen do lesa tady u nás, ale víte co, já po těch šesti letech doma tak nějak miluji víkendy, kdy můžu sednout do auta na sedadlo spolujezdce a jet prostě někam jinam…

Auto jsme nechali pod lesoparkem, v podstatě na první odbočce vpravo za krematoriem Motol (Plzeňská 320) – našli jsme zde malé nenápadné parkoviště.  Pak už nás čekala cesta jen a jen do kopce. Rozhodně nedoporučuji z této strany pro děti kola, odrážedla, natož plastové motorky. Cesta je nejenže do  kopce, ale ani povrch není úplně pohodový. Z této strany vás čeká i pár schodů, takže ani s kočárkem není tento směr ideální. Pro tyto případy raději volte cestu ze směru Bílá hora. No prostě, mapu s sebou!

První stanoviště, na mapy.cz značené jako Přístřešek Lesopark Řepy, je to hlavní, co lesopark nabízí. Spousta atrakcí pro děti, posezení pro rodiče, venkovní posilovna a jedna čistá toitoika:-). Vše na louce, kde se dá pohodově piknikovat. Naše děti se dost vyřádily právě na té venkovní posilovně a Žloutkovou zaujaly i velké kameny, které jsou tu místy „poházené“. Prostě dcera horolezce:-).

Pakliže byste pokračovali dál do kopce  po panelové cestě (u široké skluzavky), minete klasickou lanovku a dojdete až k areálu BMX. Pro naše děti byl zážitek bikery jen pozorovat.

Věž s tobogánem Řepy
Věž s tobogánem Řepy

Podejdete-li BMX park, dostanete se k dominantě lesoparku – vyhlídkové věži s tobogánem (dostupné i ulicí U Boroviček). Věž s tobogánem je pro děti naprostá pecka. Jen Brácháč to i s ohledem na naši úzkostlivost nedal sám. Ale Véčko si to též užil a ani se v té rouře nezašprajcnul:-).

Cestou k tobogánu ještě narazíte na super „audio“ herní prvky a další dětské hřiště U Borovičky.

Pokud toho nebudete mít dost, jen malý kousek odtud je obora Hvězda a Ladronka. U obory Hvězda jdou perfektně pouštět draci (stačí, když v Praze lehce pofukuje, tak tam fouká o dost víc) a hned vedle najdete i dětské dopravní hřiště Vypich. Na Ladronce zas můžete provětrat kola či in- line. A nebo si tu můžete užít svou zaslouženou chvilku klidu během shoppingu v Kauflandu:-D.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga