blog o cestování s dětmi

Ven z Prahy – vlakem a přívozem

Během jedné naší pidi cesty do Klecánek u Prahy mi došlo, jaký super výlet to může být např. pro rodiče z Prahy a okolí během všedního dne, kdy všichni trčí v práci a cyklostezka Trója – Řež je zcela volná. Ona samotná kombinace vlaku a přívozu, to je pro malé děti trhák, ne? Možná se na první pohled může zdát, že je tento tip vhodný spíše na letní výlet, ale chyba lávky. V tom sychravém počasí to má též své kouzlo. Kdo může říct, že byl v říjnu skoro po kolena ve Vltavě, že jo:-)? A co také pořád dělat, když se člověku vlastně nic dělat nechce… Tak proč nenabalit děti, nesednout na vlak, vyzkoušet přívoz a pak zase zpátky do tepla? A když už ani to ne, tak stačí vyhledat nejbližší kaluž a zaskákat si alespoň v ní!

Z Prahy Masarykova nádraží nebo Prahy Holešovic jezdí vlak směr Kralupy nad Vltavou či Roztoky poměrně často. Ti zdatnější mohou vystoupit v Praze Sedlec, kde najdou jen kousek od vlakové zastávky přívoz Sedlec Zámky.   Pomocí přívozu se dostanete na druhou stranu Vltavy na cyklostezku směr Klecánky (nebo Troja, Bohnice, Libeň). Odtud je to cca 3,5 km do samotných Klecánek k přívozu. Odtud pak přes řeku přívozem, cca 1 km v Roztokách k nádraží a do Prahy zpět vlakem). Během letních měsíců zde funguje nějaké to občerstvení, v zimě si hold přibalte do batohu termosku se svařákem.

Ti pohodlnější se prostě svezou až do Roztok. Z nádraží v Roztokách se vydáte na hlavní ulici, po které jdete pár metrů do kopce až k odbočce na vedlejší silnici k řece. K přívozu Klecánky je to cca 1 km. V Klecánkách je kromě pěkného hřiště i venkovní posilovna a hlavně parádní přístup k vodě! Takže holinky a teplé ponožky s sebou, stejně tak i tvrdé rohlíky pro kačeny.

Co bylo pro mě zajímavé zjištění, že v letních měsících se v Roztokách/Klecanech můžete každou prázdninovou středu nalodit na výletní loď Fidelio (má i dětský koutek) mířící až do přístaviště v Tróji u zoologické zahrady. Cesta trvá cca 50 minut, což je s dětmi, myslím si, snesitelné:-).  Informace najdete i zde. V okolních vesničkách se dějí občas zajímavé akce, kterými můžete výlet zpestřit. Aktuální informace najdete tady.

Další tipy ze středních Čech najdete v rubrice Střední Čechy.

Tak až se zase budete ptát „Co s dětmi, když je hnusně“, zkuste místo přeplněných herniček třeba trochu vymrznout:-).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra