blog o cestování s dětmi

Kde přenocovat cestou z Alp

Kde přespat, když jedete například z lyžovačky v Alpách, máte auto totálně narvané a navíc plnou rakev lyží? To jsme řešili my při naší poslední dovolené v Serfaus Fiss Ladis. Kde to zapíchnout, abychom si odpočinuli a byli přitom v klidu, že se ráno nevrátíme k prázdnému autu na nehlídaném parkovišti?

Našla jsem fajn hotel v Mnichově, Holiday Inn Express Munchen Messe, nedaleko A9, který si mě získal podzemní garáží s kapacitou 100 vozů a hlavně s kamerovým systémem a mříží na vjezdu. Cena přijatelná – cca 100 EUR za čtyřčlennou rodinu (s dvěma platícími dětmi ve věku 10 a 12 let) včetně snídaně (už od 6:30 až do 10:30). Velkým plusem pro naši rodinu byla i varná konvice na pokoji, po které jsem cíleně šla:-). Jedinou nevýhodou hotelu byla absence restaurace. K dispozici byl pouze bar s velmi malou nabídkou občerstvení – pizza z polotovaru. Ale v okolí byla celá řada hotelů, tak by asi nebyl problém se porozhlédnout o kus dál.

Zpětně se plácám po zádech za ten nápad užít si v Serfaus den lyžování bez jakéhokoliv omezení a sledování hodinek, pozdě odpoledne se v klidu najíst, zabalit, dát si 2,5 hodinky s unavenými dětmi v autě, přespat a druhý den mít před sebou už jen 4 hodinky jízdy! P*O*H*O*D*A! Příště to tak naplánuji rovnou!

Fajn zpestřením vaší cesty může být i Maxx arena, což je největší jumparena (trampolíny, parkur, stěna, laser game…) v Německu. Ta se nachází jen 5 minut od hotelu. Tímto tipem jsem se inspirovala na IG profilu Dva tátové. Kluci v aréně byli a doporučují si koupit rodinné vstupné na 90 minut, které je výhodnější než to individuální. Protiskluzové ponožky jsou podmínkou, ale ty si asi musíte zakoupit tam. Nevím, můžete vyzkoušet si přinést vlastní a uvidíte, jestli to ukecáte.:-)

Nebo můžete popojet k Heimstettener See, které je 7 minut jízdy a ještě se vykoupat. V létě, pokud možno – i když s dětmi člověk nikdy neví, kdy co nastane:-) . Najdete tu i hřiště pro děti.

Další tipy na zastavení cestou z Alp najdete Rakouské Alpy a okolí – digitální verze – S dětmi v báglu (sdetmivbaglu.cz)

Pojedete-li přes Norimberk, můžete to zapíchnout třeba tady…

Vodní svět Wald- Fisch- Wasser

Při cestě přes Salzburg se zase s milovníky aut můžete zastavit zde:

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja