blog o cestování s dětmi

Jak zabavit děti o prázdninách

Tak nějak se stává pravidlem, že se o prázdninách ty děti nějak namnoží a čas od času mám kolem celou smečku:-). Přiznávám, že letos jsem extrémně líná vymýšlet pro ně zábavu. Asi únava materiálu:-). Předchozí léta to byla samá olympiáda, hledání ukrytého pokladu, tajné zprávy na ohořelých papírkách, úkoly dne, vyrábění z hlíny, pečení vánočních perníčků v létě… Letos nám přeje počasí, nejsou žádná dlouhodobá úmorná vedra, tak trávíme čas spíš na výletech. Tady alespoň něco málo, čím jsme si letos krátili čas. 

STEZKA ODVAHY

Úkolem děti bylo projít temný tunel a na jeho konci za pomoci dospělého zapálit svíčku. Pro dvouleťáky to byla celkem výzva. Brácháč to dal omotaný kolem mého krku, ale prý se nebál:-). Samotné zapalování jsme pojali jako rituál a odehnali jsme všechny naše strachy. Tak uvidíme, jestli se Brácháč přestane bát usínat beze mě:-). Jen prosím děti upozorněte, že toto se smí jen s rodiči!

ŠNEČÍ ZÁVODY

Snad jsme šnekům nezpůsobili příliš velkou újmu a prominou nám to. Ale bylo fakt zajímavé sledovat je, třeba jak reagují na pouhý pohyb ruky…

RYBAŘENÍ A PRODEJ RYB

Rybaření netřeba komentovat, výroba ryb inspirována na FB zde. Protože často vymetáme blešáky (na tom posledním si Brácháč vybral krásnou čůrací panenku v růžovém kočárku:-), též u nás frčí hra na blešák. A inovací je i hra na žebrání… ach ta Praha.

TAJNÝ VZKAZ

Toto se osvědčilo, když před výletem potřebujete děti zabavit, než třeba uvaříte oběd. Stačí připravit zašifrovanou zprávu, nápovědu k šifrám rozstříhat jako puzzle a ideálně ještě poschovávat na zahradě. Máte od nich tak na hodinku pokoj:-). A na výlet vyrazí s ještě větší chutí, protože cítí to dobrodružství. Pro starší děti můžete vzkaz napsat morseovkou.

 

HOUBAŘENÍ, BORŮVKAŘENÍ…

Sbírání hub (moc nerostou), borůvek (rostou), stavění domečků v lese, opejkačka buřtů…to neomrzí:-). Kdo ještě nebyl na borůvkách – je jich všude mraky a jsou veliké. Určitě vyražte!

Budou mi chybět tyhle prázdniny u babičky…

DSC09417

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše zkušenost se zahraniční studentkou

Kolegialita na sítích

Rozloučení