blog o cestování s dětmi

Jak jsem vyrazila s dětmi pod stan

Za dobrodružstvím se člověk nemusí vydávat daleko. Stačí mít oči otevřené a hledat příležitosti. Příležitosti, jak z na první pohled běžné věci udělat věc netradiční, výjimečnou, dobrodružnou, prostě takovou, na kterou se dlouho vzpomíná. Zjednodušeně řečeno, pro někoho to může být blbost, pro vás dobrodružná výprava:-).

Někdy je třeba, aby člověk překonal svou lenost, pohodlnost a vnitřní obavy. Aby udělal krok ze své tzv. komfortní zóny, ve které se cítíme bezpečně a je nám v ní dobře. Já jsem se pro takový krok rozhodla – vymyslela jsem, že vezmu děti pod stan! Já sama a děti, bez chlapa, co postaví stan, co vás v noci ochrání, co vyžene všechny ty hnusné pavouky a škvory ze stanu. Uf, výzva:-)! Ale kempování teď frčí, tak musíme držet krok s dobou!

Jasně, že jsme si mohly postavit stan na zahradě na chalupě, jenže to se nepočítá, to není ono:-). Pro svou „expedici“ jsem vybrala kemp, který vyřešil ten zásadní problém za mě. Tedy takovou maličkost, že neumím postavit stan. Dámička… Asi bych to teda i uměla, ale mám pocit, že já bych stavěla a děti bouraly.  V Kempu Děčín na nás čekal krásný rodinný stan, ideální pro první stanování s malými dětmi. Vzhledem k tomu, že Brácháč má laryngitidu snad jen když někdo zakašle, jsem uvítala možnost spát na roštu s matrací a nikoliv na zemi. Pro někoho možná prd stanování, pro mě velká výhoda.

A řeknu vám, byla to pecka! Děti byly nadšené, já byla nadšená z jejich špinavých nohou (nevím proč mám pocit, že čím špinavější nohy a nehty, tím šťastnější dítě:-) a prostě jsme si to maximálně užily! A já jsem pyšná sama na sebe, že jsem to dala. A víte proč? Celý život maximálně nesnáším pavouky! Ale festovně. Takže pro mě to byla challenge jak hrom:-).

Hřiště v kempu DěčínV kempu je zázemí jak pro děti, tak pro rodiče. Pro děti malé hřišťátko se super bagrem, trampolínou a skluzavkou. Další hřiště s lanovým parčíkem  XXL Hřiště u Kocánka je minutku pěší chůze.

Pro ty nejmenší je v kempu dokonce i přebalovací pult. Sociální zařízení je nové a čisté.  A pro pocit bezpečí tu mají dokonce noční ostrahu. Takže klídek:-).

Pro dospělé je tu stylová jurta, která slouží jako snídaňová místnost (v kempu je možno si objednat snídaně) a jako místo pro příjemné posezení u točeného piva či vína. Případně si tu můžete po náročném dni s dětmi dát panáka:-).

Kemp sice není zasazený v borovém háji ani na kraji lesa, ale na druhou stranu, leží přímo na Labské cyklostezce pod děčínským zámkem. A to, že je pod mostem, je právě pro děti maximálně zajímavé! Ostatně, kdo se může pochlubit tím, že spal pod mostem:-)?

Za sebe přidávám tip na malou dobrodružnou víkendovou výpravu s kolem i bez.  Auto nechte doma, zkuste to vlakem! Cestou do Děčína se můžete zastavit v Ústí nad Labem a vyjet si lanovkou na Větruši. Pak pokračujte klidně až do Německa, třeba na miniatury do Stadt Wehlen či Kurort Rathen a zpět buď vlakem (Elbe Ticket, cca 400 Kč/rodina)  nebo na kole právě po cyklostezce do Děčína. A pozor, majitelé kempu provozují i cyklopůjčovnu (včetně půjčení vozíků za kolo a koloběžek) a cestovní kancelář CK Enthusia, která nabízí i rafting pro rodiny s dětmi a pro dospělé průvodcovství na Via Ferrata v Děčíně.

Osobní zkušenost s cestovkou nemám, nicméně majitelka je moc fajn! Tak uvidíte. My do toho jdeme příště!

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja