blog o cestování s dětmi

Dětský lanový park a hřiště Kladno

Cíl našeho posledního výletu byl jasný a jednoduchý – lesopark Řepy. Jenže Brácháč v autě zjistil, že má málo koňů, začal jak jinak než řvát a postavil nás před nelehkou situaci. V takový moment má člověk totiž několik možností. Stočit řeč jinam a doufat, že to přejde. Nechat dítě celou cestu řvát (v duchu si prdelovat, proč zrovna já?) a obhájit si to po svém – ať už je to trénink na reálný život, který není vždy takový, jaký chceme, zkušenost, že člověk si nese důsledky svého jednání (měl na ty koně myslet, ne?), nebo si říct: „Kurňa, pár schodů (čtyři patra) mě nezabije, proč si kazit den a nedojít mu pro ně, když mu to udělá takovou radost.“ No tak jsem šla:-). A během toho výšlapu jsem z ničeho nic přišla na nápad, že pojedeme do Kladna!

Brácháč řval celou cestu. Jasně, že jsem vzala jiné koně, než chtěl. Takže jsem tak jako tak prdelovala:-). Na parkovišti u městského stadionu Sletiště na Kladně jsem své myšlenky ještě opepřila, protože to narvané parkoviště nevěstilo nic dobrého. Jenže pak, pak přišla zasloužená odměna!

Nikdy by mě nenapadlo, že mě právě toto místo na Kladně tak osloví. Naše cesta mířila nejprve k lanovému parku Sambar. Lanový park je umístěn v lesoparku a nabízí tři úrovně tras – pro dospělé (a děti od 140 cm), děti s jištěním (cca od 110 cm, takže pro Žloutkovou ideál) a nízké překážky bez jištění i pro ty nejmenší. Žloutková byla naprosto nadšená! Karabiny si zvládala přepínat sama (musela stát na špičkách), ale vždy byla možnost vylézt po žebříčku a pomoct jí. Celou trasu si mohla za 110 Kč projít 2x a stálo to rozhodně za to.

Brácháč v mezičase tahal lana u nízkých překážek a pozoroval trénující koně v jízdárně, která byla hned vedle (bohužel se nesmělo dovnitř).

Vedle lanového parku je ve stromové aleji obří dětské hřiště, takové trojhřiště. Rozhodně nabízí spoustu zábavy jak pro ty trochu větší, tak pro nejmenší prťata.

Super je i lezecká stěna, kterou naše pětiletá Žloutková zvládla s přehledem a potěšila i mě:-). Opodál je i venkovní posilovna. Na hřišti je k dispozici WC a to dokonce jedno pidi dětské.

dsc01951Jako třešnička na dortu je in-line okruh, který vede pěkně ve stínu kolem toho všeho. Okruh je dlouhý 560 m. Je to výhradně in-line okruh, nicméně cyklistů tam bylo celkem dost, tak sama nevím, jak to tedy je.

Na Sletišti funguje od dubna do konce října i trampolínový park! Ten jsme ani vyzkoušet nestihli, protože o zábavu už jsme měli  postaráno. Trochu jsem zalitovala, že jsme si nevzali plavky, jelikož přímo u parkoviště  je aquapark a koupaliště, kde lze po tom všem outdoorovém vyžití zakončit den.

Hned za areálem Sletiště, směrem na Prahu, jsme si všimli i cyklostezky v lese. Tuším, že to byla část cyklostezky 0017 (Kladenský okruh), která vede až k lesoparku Lapák. Tak jsem trochu brouzdala na netu a našla pár dalších tipů zde.

Pokud chcete sport namixovat s kulturou, tak na Kladně je i zámek a v zámeckém parku mají živé mědvědy. 

Byla jsem překvapena, kolik možností má člověk na jednom místě. Troufám si říct, že do Kladna se klidně můžete vydat na celý den, zábavu tu určitě najdete. A třeba potkáte i Jágra:-).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga