Vyhlídka „Pět prstů“ a žralok na Krippensteinu

2 - 5,5 km

Tento výlet jsme začali na stanici lanovky v Obertraun, kde jsme auto nechali na parkovišti (zdarma). Koupili jsme si zpáteční rodinnou jízdenku na lanovku a využili přitom slevu na Salzkammergut Sommer Card .

Pozn.: Na tomto výletě můžete také navštívit ledovou (Dachstein-Rieseneishöhle) a mamutí jeskyni (Dachstein-Mammuthöhle) na mezizastávce lankovky (Mittelstation Schönbergalm), což jsme nevyužili, protože jsme chtěli být na Krippenstein dříve, než tam dorazí davy turistů.

Doporučuju nepodcenit oblečení a obuv. Toto místo jsem navštívila v červenci a srpnu a když se zatáhlo a začalo poprchávat, ocenila jsem každou vrstvu oblečení.

Na vrcholku jsme nelenili a hned jsme se vydali po vyasfaltovaném chodníčku směrem k vyhlídce Five fingers (cca 1.1 km od stanice lanovky). Měli jsme štěstí, že se zachmuřené nebe umoudřilo, mlha a mraky se rozestoupily a my se mohli kochat nádhernými vyhlídkami na okolní hory a ledovce. Na vyhlídce jsme brzy po ránu byli skoro sami a užívali si pohled na hallstattské jezero.

Nemohli jsme také vynechat vyhlídku Welterbespirale, která upozorňuje na různé blízká a vzdálená místa včetně Prahy. Líbilo se mi, že byla obklopena zvlněnými lavičkami, kde jsme se srovnali se všemi našimi potomky.

Neodolali jsme posezení v hospůdce s výhledem na Krippenstein, a pak jsme se vydali po stezce Wanderweg 661 směrem k vyhlídce se žralokem (Dachsteinhai). Na stezce skalnatou krajinou jsme obdivovali vrásčité skály, rozmanité skalničky, prolákliny, obtisky pravěkých tvorů a dozvěděli se spoustu zajímavostí na naučných cedulích.

Odměnou na konci byla malá “žraločí vyhlídka”, kam si děti mohly vylézt a ozubenou tlamou vykukovat ven (cca 1.7 km od lanovky).

Zpátky k lanovce jsme šli stejnou cestou, s malou odbočkou k jeskyni Krippensteineishöhle.

Tenhle výlet se dá zvládnout i s kočárkem, nicméně v některých místech s prudkým stoupáním se pěkně nadřete. Cesta ke žralokovi není asfaltová, ale spíš šotolinová/kamenitá a občas to dost ujíždělo pod nohama.

3-2
1-2OXtRbfq