Vodní park Naturbad Russbach

Během našeho letního pobytu v nedalekém Gosau jsme s našimi třemi dětmi (8, 12, 15 let) navštívili koupaliště a vodní park Naturbad v Russbachu.

Pokud byste čekali aquapark s více bazény, dětskými hřišti a množstvím stánků s občerstvením, budete nejspíš zklamáni. Nás přilákalo, že je to menší biotop obklopený stromy a nabízí netradiční atrakce na blízkém hřišti. Auto jsme nechali na bezplatném parkovišti hned vedle silnice, odkud to bylo jen pár minut na koupaliště.

Najdete tady jeden bazén s vodou bez chemie, zázemí s toaletami, sprchami, skříňkami a také hospůdku nabízející rychlé občerstvení. Biotop má okrouhlý tvar a pozvolný vstup, na okrajích se mohou cachtat malé děti. Ty větší si užijí skákání z mola i umělé skály nebo malý tobogán.

Během dne jsme odbíhali na přilehlé hřiště s vodními prvky a malinkým vodním kanálem, kde naše holky dováděly na kánoích. Ochlazení v horkých letních dnech nabízí také Kneippův chodník (stezka ledovou vodou) a přírodní altán plný borových větví a vody.

Po ránu jsme zde byli skoro sami, během dne se areál postupně zaplnil a odpoledne už zde bylo poměrně rušno. Doporučuji tedy přijet spíš hned na otvíračku.