Soutěska Raggaschlucht

Soutěska Raggaschlucht leží u městečka Mallnitz, pokud jedete ve směru od Obervellachu, uvidíte směrovky na odbočení doleva z kopce dolů. Po zaparkování (k dispozici jsou 3 parkoviště) sledujte šipky, které vás (stále do kopce) povedou až k pokladně a vstupu do soutěsky. U pokladny naleznete u občerstvení, obchod se suvenýry, bezplatné WC a fontánku s pitnou vodou.

Na pokladně stačí ukázat Korutanskou kartu (nebo zaplatit 9 EUR), dostanete letáček o soutěsce a můžete vyrazit. Čeká vás stoupání úzkou soutěskou mezi skalními masívy po dřevěných lávkách. Vezměte si boty s neklouzavou podrážkou, některé úseky jsou mokré a kloužou. Cesta je impozantní, stále je na co koukat. Některé části jsou poměrně úzké, úplně nedoporučuji krosnu na dítě – pokud se nechcete někde zaseknout, nebo odřít dítě o skálu, bude nosítko lepší. A s kočárkem to ani nezkoušejte 😀 Na oficiálních stránkách soutěsky je návštěva doporučena s dětmi 6+.

Mezi skalami je poměrně chladno a párkrát schytáte i spršku vody, takže se s sebou hodí i slabší bunda.

V závěru soutěsky uvidíte krásný vodopád, můžete si naproti němu sednout na lavičku a dát si svačinu s pěkným výhledem (na rozdíl od Groppensteischluch je tady u každé lavičky i odpadkový koš, takže nemusíte nosit odpadky s sebou). Kousek nad vodopádem cesta soutěskou končí, budete se vracet příjemnou lesní cestou ve stínu.

Pokud vám po cestě vyhládne, tak za cca 2 km můžete dojet do Kleindorfu, kde je dobrá pizzerie a také místní supermarket Adeg. Pak se můžete zajet schladit do koupaliště v Obervellachu, k dispozici je I malý bazének s klouzačkou pro děti a dětské hřiště, větší děti zase ocení 68 metrů dlouhý tobogán. Vstupné je s Korutanskou kartou také zdarma.

Článek sepsala Andrea, máma tří akčních kluků, která miluje cestování a hory. Z nutnosti vlastní potřeby založila před lety půjčovnu a obchod www.zkusnositko.cz, cestování s dětmi bez nosítka si totiž nedokáže představit. 🙂 A obdobně vznikl o dva roky později obchod www.zkusmerino.cz s funkčním oblečením pro děti i dospělé. Jejím nejnovějším počinem je rekonstrukce alpského domku v Korutanech, právě do Korutan se totiž na svých cestách zamilovala a ráda vám na nich bude dělat „průvodce“.