Slow trail Mirnock

Millstatter See je jedno z nejznámějších jezer v Korutanech, jedná se o oblíený turistický cíl díky čistotě a teplotě vody (v létě až 27 stupňů). Návštěva Millstatter See ale nemusí být jen o jezerech, zkuste tyto dvě nádherné vyhlídky- Granattor a Slow trail Mirnock.

Možnost krásného výletu (bez kočárku) leží nad Döbriachem. Zatímco do Millstattu od nás (od Andrey, která má v Korutanech apartmán) pojedete 30 minut, sem to budete mít o deset minut déle. Z Döbriachu vystoupáte autem až k chatě Alpengasthof Bergfried, kde je menší bezplatné parkoviště. Slow trail začíná hned u chaty. Ale než začnete stoupat po značené stezce směr Mirnock, odbočte nejprve doleva a sejděte ke krásné vyhlídce Sternenbalkon (nadmořská výška 1115 metrů). Toto místo je ideální na pozorování noční oblohy, odtud ten název 🙂

Pak už budete opravdu jen stoupat, nicméně je to opravdu typický slow trail, tedy velmi pohodlná, nenáročná stezka, vedoucí částečně po louce, ale většinou v lese. Po cestě je několik zastavení s vyhlídkovými místy a dřevěnými odpočívadly. Opravdu pěkná procházka s hezkými výhledy.

Zdatnější chodci ale nemusí u poslední vyhlídky skončit, naopak se přímo nabízí pokračovat až na vrchol – Mirnock (2110 metrů). Potřebný čas výstupu je od parkoviště u chaty cca 3 hodiny.

Výlet zpracovala Andrea, máma tří akčních kluků, která miluje cestování a hory. Z nutnosti vlastní potřeby založila před lety půjčovnu a obchod www.zkusnositko.cz, cestování s dětmi bez nosítka si totiž nedokáže představit  A obdobně vznikl o dva roky později obchod www.zkusmerino.cz s funkčním oblečením pro děti i dospělé. Jejím nejnovějším počinem je rekonstrukce alpského domku v Korutanech, právě do Korutan se totiž na svých cestách zamilovala a ráda vám na nich bude dělat „průvodce“.

Andrea