Schlegeis Stausee

Autor: Eva D.

My jsme vyrazili z Mayrhofenu autobusem přímo k přehradě. V rámci Zillercard jsou všechny autobusy zdarma. Zde je drobná výjimka, že si musíme připlatit mýtné. Stálo to 2 EUR na osobu, děti neplatily. Můžete tam také jet autem. V tom případě je mýtné 16,5 EUR.

U mýtné brány obchází zaměstnanci auta a vybírají z okýnek. Nahoře jsou 3 velká parkoviště. Někde jsem četla, že bývají plná, ale co jsme tam byli my, tak pořád jezdila auta v obou směrech. U závory běží časomíra, kdy se bude vyjíždět směrem nahoru. Myslím, že to je jednou za půl hodiny. Cesta není nic panoramatického, nicméně přehrada je velmi fotogenická.

Můžete se projít kolem vody. Jsou tam asi 3 hospůdky (v jedné z nich připravují čerstvé pstruhy).

No a nebo si to vyšlápnout k Olpererhütte. Tam jsme chtěli jít i my. Četla jsem, že je to výšlap cca na 2 hodiny, tak jsme to chtěli zkusit. Už dole u cedule bylo uvedeno, že to je 2,2 km s převýšením 600m. Cesta vede strmě nahoru po kamenech. Ze začátku lesíkem, ale pořád jen po kamenech (občas to i dost klouže). Je to pořád nahoru stejný terén, zatáčka za zatáčkou. Po hodině a půl jsme vystoupali nad lesík, podívali se na mapy a zjistili jsme, že jsme vyšlapali teprve 500m s převýšením 200 m. Lidé, co šli dolů, nám říkali, že je to ještě tak hodina a půl. Mám 4 letého syna, který to statečně šlapal s námi. Ale byl jediný svého věku, nejblíže mu byly děti cca 9 let. Ty by to určitě už zvládly.

Nad lesíkem byly překrásné výhledy, vyfotili jsme se a řekli si, že i cesta je cíl 🙂 a vyrazili jsme nazpět. Lidé, co se vraceli od Olpererhuette, nám říkali, že se nahoře čeká u mostu až dvě hodiny. My jsme si raději dole obešli přehradu a dali si oběd.

Výlet se nám i tak hrozně moc líbil, je to tam velmi pěkné.