ROSENGARTENSCHLUCHT, ALPINECOASTER, FAMILYPARK A BADESEE

Vstup do soutěšky Rosengartenschlucht najdete v centru městečka Imst, nedaleko kostela Johanneskirche, kde najdete i placené parkoviště. Vstup do soutěsky je zdarma a celou trasu lze pojmout jako cca tříhodinový okruh, případně dle sil ujít jen část a vrátit se stejnou cestou. Hned u parkoviště u soutěsky zavítejte do infocentra a vyžádejte si mapku s celým okruhem a stanovišti.

Nejprve projdete soutěskou až do Hoch- Imst k přírodnímu koupacímu jezírku (plavky s sebou) pod dolní stanicí lanovky Imsterbergbahn a poté lesní pěšinou kolem vyhlídky Wetterkreuz zpátky k výchozímu místu. Během soutěsky se prochází tunely, což je pro děti zážitek. My jsme šli z důvodu nemoci stejnou cestou tam i zpět.

U dolní stanice lanovky Imsterbergbahn, ke které dojdete tedy buď soutěskou, nebo k ní popojedete autem či autobusem, jsou pro děti placené atrakce jako trampolíny, autíčka či malé motorky.

Pokud se rozhodněte vyzkoušet bobovou dráhu, možná vás překvapí, že jízdné platí pouze na bobovou dráhu, nikoliv na lanovku, která vás k bobovce vyveze. Jedna jízda lanovkou je v rámci Pitztal Sommercard zdarma. Naše děti bobovka nadchla, takže jsme ji během naší dovolené absolvovali 2x. Ale sjezd jsme naplánovali tak, aby byl zakončením výletu. Váháte-li, jestli osmileté či devítileté dítko pustit samotné (od 8 let a 125 cm můžou jezdit bez doprovodu), tak raději zdůrazním, že je to nejdelší alpská bobová dráha na světě a mě samotnou během sjezdu bolely ruce z brždění.

V Imstu je i klasické koupaliště a sportovní areál s lezeckou stěnou, pumptreckem a jiným vyžitím. Vstup na lezeckou stěnu je také v rámci karty zdarma. Lezečky si lze zapůjčit. Pokud nemáte s lezením zkušenosti, můžete s dětmi vyzkoušet alespoň boulder.