Plose – Woody walk

Když dojedete lanovkou Plose na vrchol, zůstanete fascinovaně koukat na panoramata okolo a  děti se vyřádí hned u obrovského nápisu Plose. Treků je odsud možné dělat mnoho, každý si vybere náročnost, délku podle sebe. My jsme zvolili Woody Walk, která začíná hned u lanovky – https://www.plose.org/en/woodywalk/

Woody Walk je jednoduchá trasa okolo 5.5 km, viděli jsme i lidi s kočárky, ale sami jsme testovali terén s dětmi 3 a 5 let. Dáte se od lanovky cestou č.17 přes alpské louky a můžete tady tolik času, kolik uznáte za vhodné. Naše děti byly nadšené, výhledy je tedy vůbec nezajímaly, ale vyhovovalo jim, že po cestě je spousta zastávek, hřiští, skluzavek, vodních atrakcí. Takže doporučuji vzít pro děti náhradní oblečení, protože je pravděpodobné, že budou kapku mokří. Je zde i pitná voda, můžete doplnit lahvičky po cestě. 

Každý si na této cestě najde to své a my se sem velmi rádi vrátíme v létě, a rádi vyzkoušíme i v zimě, protože na Plose se prý bezvadně lyžuje.

Výlet zpracovala Linda Milo. Já jen doplním, že z horní stanice lanovky lze sjet v některých měsících a dnech i na kárkách! V roce 2022 se jezdilo od 2.6. do 24.7. vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli.