Mölltaler Gletscher

Autor: Lenky D.

Jediné lyžiarske stredisko v Korutánsku, kde sa dá lyžovať celoročne. Vrcholová stanica sa nachádza už nad 3000 m.n.m a je dosiahnuteľná tromi nadväzujúcimi lanovkami. My sme boli zvedaví hlavne na tú prvú – podzemnú!!! Z nej sa presadá na kabínkovú lanovku, ktorá končí vo výške 2800 m. Tieto dve sekcie sú s Kärnten Card zadarmo. Posledná lanovka (sedačková) je už za doplatok a pozor, je v prevádzke len do 14:00! My sme to nevedeli a prišli sme k nej 13:50, ale dovolili nám aspoň vyviezť sa hore a rýchlo sa odfotiť. Večná škoda, počasie bolo v ten deň luxusné. V okolí sa dajú robiť rôzne vychádzky i náročnejšie túry, my sme však nemali veľa času a tak sme sa tu len trochu pomotali a deti si užívali sneh uprostred leta.

Parkoviště je přímo u lanovky.

Pozn. S dětmi v báglu – možná procházka s dětmi (cca 20 minut v jednom směru) je po cestě č. 2 od horní stanice prostřední lanovky – od restaurace u Eissee na vrchol (3.122 m n.m.). Je zde během provozu lyžařského areálu ovšem omezen provoz, raději se informujte předem. Případně se můžete vydat po cestě č. 3 k Duisburger Hütte. Více informací najdete zde.

Další zkušenost od Petry K.

Další ledovec, který jsme navštívili. Už jen cesta nahoru je zajímavá tím, že jsme jeli nejdelší podzemní lanovkou, kde byla hrozná zima. Pak jsme pokračovali klasickou lanovkou až na Molltaler 3150 m n.m. Děti zde zase našly plno sněhu na hraní, okolí bylo hodně kamenité a skalnaté. Od hlavní vrchní stanice jsme se jen prošli po okolí a jeli zpět dolů do mezistanice, protože nám turistická trasa do mezistanice nepřišla pro děti bezpečná skrz kameny a sníh. Od mezistanice jsme se prošli k malebné hospůdce s nádherným výhledem cca 300 m. Tento výlet není vhodné pro kočárky ale je vyloženě odpočinkový pokud se teda nerozhodnete jít pěšky od vrchní stanice.