Hravá stezka Kindermiele am Golzentipp

4 km

Okružní trasa plná her pro děti čeká návštěvníky nad horní stanicí lanovky Golzentippbahn. Po celou dobu vás budou provázet krásné výhledy na Dolomity.

U spodní stanice lanovky je připravené velké bezplatné parkoviště. U lanovky doporučuji předem zkontrolovat, v které časy jezdí, má totiž polední přestávku. Jedná se o větší kabinky pro 10 osob.

U horní stanice se můžete vydat hned na slíbenou hravou okružní stezku a nebo výlet zahájit návštěvou hospůdky Conny-Alm, která má velká okna i terasu, kochej se kdo můžeš. Jedná se o samoobslužný typ horské restaurace, ale ve dny, kdy je lidí méně (zejména přes léto), obsluha tácový způsob ruší a servíruje pěkně postaru až ke stolu. Ceny jsou tu podle mého trochu vyšší než u podobných alpských chalup. Přímo u Conny-Alp mají i vodní hřiště s překážkami a dostatkem plastového nářadí.

Pojďme ale konečně na ten výlet. Ujdou jej trochu zdatnější děti školkového věku. Lze jej zdolat i s kočárkem, který zvládne kamenitou cestu. Trasa je kruhová a potkáte tu 12 zastavení s různými prvky. Celkové převýšení 4 kilometry dlouhé trasy je přibližně 100 metrů. S čtyřletým a sedmiletým dítětem jsme to celé ušli za 3 hodiny.

Na co se můžete těšit:
– Dlouhá a dvojitá paralelní kuličkodráha! Děti tedy mohou závodit, čí kulička se dokutálí do cíle dřív. Kuličky jsou to ty větší dřevěné a je možné je zakoupit v automatu tady přímo u dráhy za 2 eura jednu. My si nosíme kuličky s sebou svoje a perfektně nám sem pasovaly ty z krkonošského Farmaparku Muchomůrka.
– Něco jako opičí dráha se skokem dalekým
– Prověř svých šest smyslů
– Vodní hřiště s mlýnky
– Lezecké hřiště
– Relax u nádrže s pexesem
– Bludiště a veselé zrcadlo
– Traktůrek a vodní hřiště se šroubem
– Bosochodá stezka
– Poznej okolní vrcholky
– Tunely
– Houpačky
– Po cestě zpátky znovu potkáte opičí dráhu a kuličkodráhu

Doporučení: Protože po cestě není stín, doporučuji vybírat dny, kdy stíní mraky. Taky doporučuji svačinu, protože když se děti nepopohánějí, může z toho být celodenní výlet.

Možnost prodloužení výletu: V horní části okruhu se dá udělat zacházka na blízký vrchol Golzentipp s křížem. Převýšení je dalších asi 70 metrů, vzdálenost přibližně 0,5 km, časově to odhaduji s menšími dětmi max na hodinu tam a zpět.

Den ještě zdaleka neskončil? Jako kombinaci k tomuto výletu doporučuji bezplatný Wichtelpark Sillian, který je odtud asi 30 minut autem a má otevřeno až do osmi do večera.

Odkaz na web lanovky: https://www.osttirol.com/entdecken-und-erleben/sommer/bergbahnen/obertilliacher-bergbahnen/

kindermiele03dpNy8TH
kindermiele07
kindermiele04