HOCHZEIGER – ZIRBENPARK A MOUNTAINCARTS

Lanovka na Hochzeiger je v rámci Pitztal Sommercard zdarma. Nezapomeňte si na tento výlet přibalit kuličku na kuličkodráhu, tady ji budete potřebovat! Samozřejmě si ji můžete zakoupit jak v dolní stanici lanovky (kde ji také využijete), tak v mezistanici.

V mezistanici se děti mohou těšit na hřiště s vodními prvky (i prvky pro děti starší) a kuličkovou dráhou. Zirbenpark je kilometrový okruh plný nejrůznějších stanovišť. Celá trasa je sjízdná s kočárkem. Dětem se nejvíce líbilo skákání do sena a obří tobogán. Jen pozor, na tobogánu poučte děti, že musí jezdit v leže, jinak hrozí, že se během jízdy přetočí (vyzkoušeno za vás).

Po absolvování stezky doporučím zaplatit si jízdu na horských kárách (Mountaincarts), protože je to parádní zážitek!

Děti od 150 cm mohou jezdit sami,  jinak není problém mít je na klíně. Kárky si vyzvednete v mezistanici lanovky, kde odevzdáte i batohy (doporučím si přibalit na jízdu dolů i v létě rukavice, rozhodně sluneční brýle, i když nesvítí a čelenku pod helmu) přejedete s nimi k lanovce, která vás i káry vyveze až pod vrchol Hochzeigeru. Jedna jízda lanovkou až nahoru je v rámci Pitztal Sommercard zdarma, ale pouze jedna denně. Což znamená, že jakmile sjedete s kárami dolů do mezistanice, už nebudete smět zdarma vyjet nahoru, abyste se pokochali a vyběhli si k vrcholovému kříži. Proto doporučím si na Hochzeiger udělat výlet s malými dětmi dvakrát. Během jednoho dne spojit hraní v Zirbenparku a sjezd na kárkách a během dalšího dne si užít nádhernou hřebenovku od Hochzeiger na Sechszeiger. Není totiž možné si vyvézt nahoru kárky, zaparkovat je a jít se projít.

My jsme si sjezd dali za celý pobyt dvakrát, protože to byla prostě pecka! A v porovnání s ostatními oblastmi zde byl sjezd na kárách nejlevnější (cca 12 EUR).