Fieberbrunn – Timok´s Welt

Autor: Lenka Š.

Městečko Fieberbrunn spadá do oblasti Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Je to menší městečko, ale v nejbližším okolí se dá ideálně strávit klidně týden, aniž by člověk byl přehlcen aktivitami nebo naopak nevěděl, co dělat. Jako obvykle, ideální je mít k dispozici nějakou z nabízených karet. V této oblasti nejsou zdarma k partnerským ubytováním, ale kdokoliv si je může koupit. Na výběr je Sommer Card nebo PillerseeTal Card, kterou jsme si vybrali my. Sommer Card má sice více lanovek, ale tři z nich jsou v nejbližším okolí, další už pak ca. 30 min autem, plus slevy na další aktivity. PillerseeTal Card má v ceně „pouze“ 3 lanovky, ale k tomu zcela zdarma další aktivity, které jsme také využili.

Celá oblast je vhodná pro cyklisty, včetně těch malých začínajících.

Fieberbrunn – Timok´s Welt (sjízdné s kočárkem)

Kabinová lanovka vás zaveze do mezistanice lanové dráhy Fiebebrunn F1 Streuböden (nástup přímo ve městečku Fieberbrunn). Z mezistanice můžete pokračovat dále do horní stanice a odtud pak k Wildseeloderhaus (v knize popsané jako výlet č. 96, tato část však není vhodná pro kočárky). Pro menší děti je lepší zůstat v mezistanici a užít si Timoks Welt. Je zde krátká naučná stezka s několika herními prvky, trampolína, vodní hrátky, lanové hřiště a nádherné horské jezírko. Za příplatek je možnost i bobové dráhy, která je tedy opravdu dlouhá a rychlá, i pro nás dospělé to byl zážitek. Tato trasa je sjízdná s kočárkem.

Z mezistanice lanovky F1 Streuböden lze využít i jízdy na bobové dráze.

Pro cyklisty je také možnost sjezdu dolů, jmenuje se to Easy trail a viděli jsme jezdit převážně rodiny se staršími dětmi, ale sami jsme nezkoušeli.