Energie-Erlebnisweg Drachenmeile

Tato atrakce se nachází kousek od Gmündu v krásné horské vesnice Trebesing. Lze se sem vydat i s terénnějším kočárkem, super výlet je to hlavně pro menší děti (cca do 10 let se tam zabaví).

Čeká vás zážitková trasa, která děti zábavnou formou seznamuje s přírodními živly. Atrakce je s Korutanskou kartou zdarma, platí se pouze vláček od infocentra. Dá se tam dojít i pěšky, ale je to asi 3,5 km do kopce, takže opravdu doporučuji svezení se, děti to ocení. Vláček je totiž tažený traktorem, takže je to i taková raritka. Za zpáteční jízdenku zaplatíte 6 Euro za dospělého a 4 Eura za dítě (2023), lístky se kupují na kase kousek od parkoviště.

Z vláčku půjdete kousek po silnici až na louku s občerstvením, kde trasa začíná. Potkáte několik pěkných zastavení, včetně kuličkodráhy (dřevěnou kuličku koupíte v automatu za 2 Eura), vodní kuličkodráhy (plastové míčky jsou k dispozici), střílení vodní pistolí na terče, houpaček apod. Úžasný je také dlouhatánský visutý most ke konci trasy. Po cestě můžete s dětmi luštit hádanky a v cíli si pak za jejich splnění mohou děti vzít dřevěnou medaili, nebo třeba lízátko, pokud papír s odpověďmi donesete zpět na kasu, dostanou děti ještě diplom a bonbon

Celá trasa je víceméně po rovině a je naprosto nenáročná, děti si to užijí, celkově se tam dají strávit cca 2 hodiny a na závěr si můžete dát na louce na chatě drobné občerstvení (měli jsme moc dobrý řízek v housce a pivo z malého pivovaru.

Výlet se dá dobře zkombinovat s dalšími atrakcemi v okolí – Oslí park, vodopád Fallbach, Muzeum Porsche nebo koupaliště v Gmündu, koupaliště ve Spittal am Drau, nebo třeba koupáním v Millstater See.

Výlet zpracovala Andrea, máma tří akčních kluků, která miluje cestování a hory. Z nutnosti vlastní potřeby založila před lety půjčovnu a obchod www.zkusnositko.cz, cestování s dětmi bez nosítka si totiž nedokáže představit  A obdobně vznikl o dva roky později obchod www.zkusmerino.cz s funkčním oblečením pro děti i dospělé. Jejím nejnovějším počinem je rekonstrukce alpského domku v Korutanech, právě do Korutan se totiž na svých cestách zamilovala a ráda vám na nich bude dělat „průvodce“.