Dreiländereck (Trojmezí Rakousko -Itálie – Slovinsko)

Autor: Lenka D.

Dreiländereck (1508 m) je geografický bod, v ktorom sa stretávajú hranice troch krajín (Rakúsko – Taliansko – Slovinsko). Od hornej stanice sedačkovej lanovky (s Kärnten Card zadarmo) sa naň dostanete pohodlným lúčnym terénom za necelú polhodinku. Maximálne oddychový výlet, vhodný aj pre najmenších turistov, prípadne, keď človek nemá k dispozícii veľa času. My sme sa tu napríklad zastavili cestou z dovolenky v Taliansku, od diaľnice to nebola veľká zachádzka. Najviac sa mi vryli do pamäti výhľady na Julské Alpy a vápencový masív Dobratsch.

Autor: Martina Sch.

S Korutanskou kartou jsme vyjeli zdarma sedačkovou lanovkou a vydali se na výšlap na Trojmezí Rakousko-Slovinsko-Itálie. Nejhezčí túra, která i s malými dětmi zabere tak dvě hodinky, je cesta na trojmezí, kde se právě výše uvedené tři země setkávají. Je zde krásný výhled na všechny strany a vedou zde další cesty směrem do Itálie a Slovinska. Je zde krásné posezení stvořené pro piknik. Dále se můžete vrátit stejnou cestou k lanovce a zastavit se pod kopcem v místním občerstvení – Dreiländereck Hütte – kde je i hezké dětské hřiště, další možností občestvení a hřiště je u horní stanice lanovky

My jsme se vydali ještě z Trojmezí ke kapličce Maria im Schnee – celá cesta od Trojmezí vede lesem, takže ideální v parném létě, na začátku července jsme našli spousty hřibů, následně jsme šli stejnou cestou nazpět k lanovce.

Jde se buď lesem nebo šotolinová cesta, louka – s kočárkem bych nedoporučila.

Výhledy na bílé vrcholky Karawanken, pohled do údolí směrem k vrcholu s vysílačem Dobratsch vás uchvátí.