Ankogelbahn

Autor: Petra K.

U lanovky Ankogelbahn v Mallnitz je velké parkoviště. Stačí přejít cestu a most a jste u lanovky. Lanovkou jsme jeli do mezistanice a pak jsme navázali na další lanovku až na vrchol. Na vrcholu nečekejte žádné herní prvky pro děti, ale i v červenci očekávejte sníh. Děti měly neuvěřitelnou radost, že v létě si můžou pohrát na sněhu a proto doporučují pořádnou obuv a oblečení. Od horní lanovky se dá jít na vrchol ke kapličce Arnoldhöhe cca 400 m s převýšením asi 80 metrů a potom jít pár metrů dolů k restauraci Hannoverhaus. V Hannoverhaus velmi dobře vařili! A je tam neskutečný výhled. Až k Hannoverhaus je cesta sjízdná s kočárkem.

Dále můžete pokračovat stejně jako my pěšky dolů do mezistanice. Tahle trasa není vhodná pro kočárky, ani pro moc malé děti, takže doporučuji nosítka a děti mít stále pod dozorem. Trasa byla jedním slovem nádherná! Cesta plná kamenů, potůčků, vodopádů a jezírek. Byli jsme všichni moc okouzleni. Pokud půjdete stejnou trasu, tak si nechejte na tento výlet celý den, protože jak dojedete lanovkou zpět k parkovišti, tak ještě můžete jít po cestě cca 300 m na krásné odpočinkové místo- Freizeitzentrum Seebachtal- Abenteuer Spielplatz, které je u řeky a zde se můžete osvěžit nebo si udělat piknik. Tahle cesta je vhodná pro kočárky, kola nebo koloběžky.

Váš výlet tady končit nemusí, protože můžete jít dál dalších cca 300 m k jezeru Stappitzer see a pak pokračovat až k vodopádu Schleierwasserfall, nebo k hospůdce Schwussnerhütte. Tahle trasa je nenáročná  a od parkoviště až k hospůdce cca 3,5 km.

Tyhle výlety bych doporučila rozložit na dva dny a nebo se sem vrátit po nějakém menším výletě, tak jako my.