ADLERHORST A DRICHSLSTEIG

Výlet je primárně rozhodně BEZ kočárku, ale závěr cesty je sjízdný s kočárkem a stojí za to. Tak nad výletem jen tak nemávněte rukou, pokud jezdíte právě s kočárkem.

Jeden z našich nejkrásnějších výletů v Tyrolsku! Řadím si ho na seznam nezapomenutelných míst vedle Hohe Mut, Weiβsee, hřebenovce z Hochzeiger na Sechszeiger nebo k Seebensee. Zároveň jeden z technicky nejnáročnějších – i když, až tak náročný, jak jsem se obávala, vlastně vůbec nebyl. Ale pozor, rozhodně sem nechoďte za mlhy či deště a také pokud trpíte závratěmi. Jeden kratičký úsek byl trochu na hraně, ale jinak si myslím, že se se školními dětmi, které jsou zvyklé se pohybovat v horách, není čeho bát. Zvažte, jestli se sem vydáte s malými dětmi. Našim dětem v době absolvování výletu bylo 9 a 12 a mají již v nohách poměrně dost kilometrů náročnějším terénem. Když jsem dohledávala informace, dočetla jsem se, že tato cesta je příliš jednoduchá na to, aby byla označena ferratou a příliš náročná, aby byla označena pouhou turistickou cestou. Celkem trefný popis.

Lanovkou Imsterbergbahn se vyvezte k horní stanici lanovky a vychutnejte si pohled z vyhlídkové plošiny SunOrama. Poté pokračujte k vyhlídce Adlerhorst.

Až k vyhlídce se nemusíte bát jít s malinkými dětmi, cesta je bezpečná a nijak náročná. Pokud si na Drichslsteig netroufnete, zajděte si alespoň sem.

 Od Adlerhorstu, kde musíte projít turniketem s varováním, vede podél skály úzká cestička a schody. V jednom momentě je potřeba překonat tekoucí vodu. Zde jsme si syna raději podali, protože neměl tak dlouhé nohy, aby udělal bezpečný krok. Všechna další místa označily děti jako „ v pohodě“. Výlet zhodnotily slovem nádherný!

Drichslsteig vás zavede k horské chatě Mutterkopfhütte, od které již klesáte nenáročným, kamenitým terénem. Děti ocenily potůček Malchbach, u kterého jsme strávili hodně času. Bylo to velmi příjemné osvěžení, takže ručníky s sebou!

Od další horské chaty Latschenhütte již vede zpevněná cesta, takže se sem od mezistanice lanovky dostanete i s kočárkem. Velmi doporučuji! Vydejte se i směrem vzhůru, jakoby v protisměru celého tohoto výletu, uvidíte, kam to až s kočárkem půjde – ale vyplatí se!

Ještě než se dostanete k mezistanici lanovky, kde děti (a nejen je) jistě zláká bobová dráha, narazíte cestou na minizoo Wollys & Tollys Almzoo.

Nejdelší alpská bobová dráha na světě může být skvělým zakončením výletu. Jen počítejte s tím, že batohy se odevzdávají u mezistanice lanovky, tak nechte raději cennosti doma. Jízda je možná i s dítětem starším tří let na klíně. Děti vyšší než 125 cm mohou jezdit bez doprovodu. Pokud váháte, jestli to vaše dítě zvládne, doporučím jízdu s rodičem. Bobová dráha je velmi dlouhá a i mě bolely ruce od brždění.