6 Seen Wanderung/ Trasa šesti jezer

8

Od horní stanice čtyřsedačkové lanovky z městečka Tauplitz se vydejte nejprve k jezeru Krallersee, pak ke Großsee, Märchensee, Tauplitzsee a Steirersee se známou vyhlídkou Steirersee-Bankerl. Až k vyhlídkce Steiersee- Bankerl se dostanete s kočárkem. Dál už není trasa s kočárkem sjízdná.
Případně sem můžete vyjet autem po cestě Tauplitzalmalpenstraβe. Jízdné lanovkou stejně tak i jízda po alpské silnici je v rámci místní karty zdarma.
Výlet můžete zakončit v termálech GrimmingTherme, Neuhofen.

Více info:

https://www.dietauplitz.com/en/sommer/6-bergseen-wanderung.php
https://www.dietauplitz.com/en/preise/sommerclou.php

Tento výlet rošířila Iveta – děkuji!

Výšlap kolem 6 jezer na Tauplitzalm v nadmořské výšce cca 1650 metrů jsme zahájili na panoramatické vysokohorské placené silnici. Ačkoliv jsme totiž bydleli 15 min pěšky od lanovky, využít jsme ji nemohli, protože sezóna začíná 24.6.2023. Zvolili jsme tedy možnost vyjet autem po panoramatické vysokohorské placené silnici, po které přijedete pohodlně až na parkoviště, odkud začínají stezky kolem jezer. Cena v červnu 2023 byla 14 eur za osobní auto, obsazenost auta nikdo neřešil. Parkovné se neplatí.

Přímo od parkoviště jsme se vydali do kopce, kolem jediného dětského hřiště, které jsme za celý den objevili. Ale na takovém výletě nejsou hřiště potřeba! První jezero se jmenuje Krallersee a řadí se na Tauplitzalm mezi ty menší. Toto jezero se dá obejít dokola a cesta s kočárkem není problém.

Další jezero je Grosssee dá se obejít cestou nesjízdnou kočárkem, pro naše děti 13 a 9 let byla právě tato cesta nejzábavnější.

Cestou je ukazatel na menší jezero Märchensee, kterého jsme si nevšimli a jezero tak na poprvé minuli. Zastavili jsme se tam, ale cestou zpět k autu a je to krásné menší jezero, rozhodně doporučuji nevynechat!

Dále jsme šli kolem Tauplitzsee, bažinaté jezero, v pozadí obklopené dřevěnými horskými chatami.

Páté jezero je smaragdové Steirersee, ke kterému dojdete po asfaltové cestě (nebo zkratkou po kamenné, na které ještě ležel sníh a kterou jsme šli zpět). U tohoto jezera byla otevřená typická hospůdka (karty neberou), kde jsme si dali výborný vývar se sýrovým knedlíkem za 5,50 eur. Z hospůdky je úžasný výhled na jezero.

Poslední, šesté jezero se jmenuje Schwarzensee, ke kterému jsme se sice původně vydali, ale poté co jsme zjistili, že se místy schází po skále a chůze přes kořeny také není výjimkou, jsme se rozhodli vrátit.

Navštívili jsme tedy 5 jezer, výlet nám trval i s občerstvením a přestávkami 5 hodin a opravdu ho doporučujeme !

S kočárky tedy takto: kočářek je možný ke Krallersee , Grosssee, Tauplitzsee, Steirersee  (dá se jít jinou cestou, než jsme šli my),  Märchensee a Schwarzensee za nás NE.

74-Tauplitzalm-trasa-6-jezer-01-2